HİZMET DETAYI

İnşaatlara, limanlara ve endüstriyel işletmelere Domino hizmet olarak yükleme ve boşaltma hizmeti sunmaktayız. İzmir, Manisa, Aliağa, Bayındır, Ödemiş, Torbalı ve Tire bölgelerine hizmet veren ve bugüne kadar İzmir’de Alsancak limanı başta olmak üzere tüm limanlarda yükleme ve boşaltma hizmetini en güvenilir şekilde profesyonel kadromuz ve modern teçhizatlarımız ile birlikte sunan firmayız.

Yükleme boşaltma yapılacak ürünün cinsi ve türevi çok önemlidir. Çünkü birçok farklı malzeme ( katı ve dağıtılabilir ya da inşaat malzemesi gibi ) bulunmakta ve hepsi farklı yükleme ve boşaltma yöntemleri kullanılarak yapılmaktadır. Ürünün cinsi belirlendikten sona yükleme ve boşatma işlemi hem zaman hem de taşıma planlaması yapılır. Bu planlamanın amacı işin zamanda ve kusuruz şekilde tamamlanmasıdır. Ayrıca iş sağlığı ve güvenliği esaslarına uygun şekilde taşıma gerçekleştirilmesidir.

Konteyner Doldurma ve Boşaltma; Limana yanaşmış olan konteynerler, konteyner yük istasyonuna (CFS) alınarak boşaltılması ya da yüklenmesidir. Burada boşaltma olduğunda boşaltılan emtia sahibine teslim edilir ya da ambarda stok edilmesi sağlanır. Yüklenilen bir emtia var ise konteyner içleri istiflenerek ihraca hazır hale getirilir. Yüklenme işlemi tamamlanmış olan ürün yetkili acente ya da ürün sahibine mühürlenmesi için bilgilendirilir. Mühürsüz bir konteyner kesinlikle işleme alınmaz ve işletme bu konuda bir sorumluluk üstlenmez.
Tehlikeli Eşya Yükleme ve Boşaltma; Eğer bir emtia tehlikeli madde sınıfına giriyorsa mutlaka Liman başkanlığının onayı alınmalıdır. Domino hizmet firması olarak tehlikeli eşya yükleme ve boşaltma işleminde müşterilerimizden her türlü gerekli belgeyi isteyerek emtianın sınıfını belirleriz. Tehlikeli emtiaların yüklenmesi ve boşaltılması işlemi özel ayrılmış alanlarda yapılmakta ve bu mallar için özel güvenlik önlemleri alınmaktadır.Yükleme ve boşaltma işlemlerinin doğru yapılması ve standartlara uygun şekilde yapılması oldukça önemlidir. Çünkü yanlış paketlenmiş, istiflenmiş, yada lashing yapılmış yani paletli ürünün konteynera yüklenmesi işleminde herhangi bir zarar görmemesi ve dökülme gibi bir risk içermemesi için tokozlar vasıtasıyla hem birbirlerine hem de konteynera sabitlenme işleminde herhangi bir hata yapılmış ise liman işletmesi hiçbir şekilde sorumluluk üstelenmemekte ve garanti vermemektedir. Ayrıca liman işletmesi uygun görmediği yükleme ve boşaltma işlemlerinde taşıma işlemini gerçekleştirmeye de bilir. Bu sebeple yükleme ve boşaltma işlemi mutlaka uzman bir ekip ve profesyonel bir firma ile yapılmalıdır.

  • Medya Fili