HİZMET DETAYI

Domino hizmet olarak depolama hizmeti verirken müşteriye kendi deposunu kullanma, bizim depomuzu kullanma ya da projeye özel bir depolama alanı oluşturma gibi birçok alternatif sunar ve müşterilerimizin ihtiyaçlarını ön planda tutmak kaydıyla en iyi depolama hizmetinin nasıl verilebileceğini analiz ederek en kaliteli hizmeti sunmayı hedefleriz.

Öncelikle ilk yapılması gereken analiz depolamanın yapılacağı bölgenin belirlenmesidir. Depolama bölgesinin seçimi yapıldıktan sonra depo dizaynı yapılır ve kurulum sağlanır. Ardından ürün kabulü gerçekleştirilerek stok girişi yapılır. Sevk talimatı alınmasının ardından müşteriye irsaliye ve fatura kesimi geçekleştirilir. Stok düşüşü gerçekleştirildikten sonra stok seviyesinin azalmasıyla ilgili müşteriye raporlama yapılır. Firmamız tüm bu çalışmalarla birlikte paketleme işlemini, ‘elleçleme’ işlemini ( gümrük gözetimi altındaki eşyanın asli niteliklerini değiştirmeden istiflenmesi, yerinin değiştirilmesi, büyük kaplardan küçük kaplara aktarılması, kapların yenilenmesi veya tamiri, havalandırılması, kalburlanması, karıştırılması ve benzeri işlemleri ifade eder) ve ayrıca ürünü plastik film ile sararak paketleme adı verdiğimiz ‘şirinkleme’ işlemiyle birlikte yükleme boşaltma işlerinde de görev alır. Bu işlemler ürünün türevi ne ise ona uygun makine ve teçhizatlar (forklift, stacker, elektrikli transpaletler, reachtruck, akıllı ele toplama cihazı, orderpicker, bilgisayar kontrülü altındaki uygulamalar vb) ile gerçekleştirilir. Böylelikle müşterinin hem güvenliği sağlanır hem dışarıdan temin edilme (outsource) imkanını sağlar.

Depolama Hizmeti Almanın Faydaları

  • Siz sadece asıl işinize odaklanırsınız.
  • Envanter seviyesinin düşmesini sağlar ve envanter yönetimini en faydalı şekilde hızlandırır.
  • Depolama ile ilgili idari ne kadar gider varsa düşer.
  • Depolama güvenliği artar ve risk düşer.
  • Yapılan yatırım maliyetleri azalır.
  • Müşteri taleplerinin hızlı karşılanması sağlanır.

 

Depolama Hizmetlerimiz

Tek Kullanıcılı Depolama Hizmeti; Burada depolama ihtiyacınızı sağlayacak olan depolar sadece size ait olur.

Çok Kullanıcılı Depolama Hizmeti; Burada depo sadece size ait olmaz siz sadece ürününüzün kapladığı bölüm ödemesi yaparsınız.

Geçici Depolama Hizmeti; Ürün nakliyesinin gerçekleşeceği tarihe kadar kısa süreli depolama hizmetidir.

 

  • Medya Fili